22 11 33 570 Pon - Pt: 8:00 - 16:00

OBNIŻ PODATKI BY WIĘCEJ ZAOSZCZĘDZIĆ

Na rynku dostępne są dwa rodzaje produktów finansowych, które zapewniają możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Klient może skorzystać bądź z odpisu od dochodu* i wykorzystać ulgę w podatku dochodowym bądź nie płacić tzw. „podatku Belki” ( podatku od dochodów kapitałowych)

W jednym z tych produktów Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) klient ma możliwość uzyskania zwrotu podatku już za bieżący rok podatkowy w ramach najbliższego rocznego rozliczenia podatku dochodowego PIT. W zależności od skali podatkowej nawet do 32% wpłaconej kwoty. Maksymalna wpłata na IKZE w 2017 roku wynosi 5 115,60 zł. Jednak to klient decyduje sam, w jakiej wysokości dokona wpłaty i czy wykorzysta pełny limit ulgi.

W drugim produkcie Indywidualnym Koncie Emerytalnym klient nie jest obciążony „podatkiem Belki” tzn. zyski są wolne od podatku od dochodów kapitałowych. Wysokość kwoty wpłat na IKE w roku 2017 wynosi 12 789 zł.

Oba te produkty dają możliwość skorzystania z ww. ulg pod określonymi ustawowo warunkami więcej

Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami! Chętnie Ci pomożemy!

*Limit ulgi podatkowej z tytułu wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego ustalany jest corocznie przez Ministra Pracy.